Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος, διέλυσε με 6-2 τον Ατρόμητο μέσα στο Περιστέρι στο τελευταίο σοβαρό φιλικό των δυο ομάδων πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Στο 16′ ο Ατρόμητος έκανε το 1-0 έπειτα από σέντρα του συνήθη ύποπτου Ούμπιντες, από τα αριστερά και καρφωτή κεφαλιά του Ντάουντα από το ύψος του πρώτου δοκαριού.

Στο 35′ ήρθε η ισοφάριση για τους «κυανέρυθρους» με γέμισμα του Μασούρα από τα αριστερά και τον Χατζισαφί να στοπάρει ανενόχλητος και να σουτάρει, «γράφοντας» το 1-1.

Στην επανάληψη, ο Πανιώνιος έδειξε τα… δόντια του! Έκανε το 2-1 μόλις στο 48′ με τον Ντουρμισάι ύστερα από σέντρα του Σαραμαντά και δέκα λεπτά αργότερα, με απίστευτη μπαλιά του Μασούντ στον Λάμπρου, που μπήκε μόνος στην περιοχή από τα αριστερά, έπιασε ένα διαγώνιο ψηλοκρεμαστό πλασέ, και «έγραψε» το 3-1 για την ομάδα του.

Στο 68′ μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, ο Μασούρας βρέθηκε τετ-α-τετ και δεν αστόχησε κάνοντας το 4- και λίγο αργότερα έπειτα από εκτέλεση φάουλ με τον Λάμπρου από τα αριστερά και κεφαλιά από τον Ταπόκο έγινε το 5-1.

Ο Ατρόμητος δέχτηκε και έκτο τέρμα στο 84ο λεπτό όταν μετά από λάθος απομάκρυνση της μπάλας, εκείνη κατέληξε στον Πινιώτη, που με φαλτσαριστό σουτ έκανε το 6-1!

Στις καθυστερήσεις, μετά από σέντρα του Βασιλείου και κεφαλιά στην κίνηση και υπό πίεση του Μενσά ο Ατρόμητος κατάφερε μόνο να μειώσει, 2-6, διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ!